Esnafa Faizsiz Kredi

Esnaf kefalet faizsiz kredisinden yararlanmak istemez misiniz? Bu konu hakkındaki en çok merak edilen hususları belirtmek istedik. Esnaf kefalet Kredisi bulundukları illerde esnaf kefalet kooperatiflerine üye olan esnaflara kefil ve ipotek göstererek işlerini büyütmek ve uygun fiyatlı kredi sistemlerinden yararlandırılmak amacı ile devlet tarafından desteklenen bir sistemdir.

Esnaf kefalet sisteminden yararlanmak için başlıca esnaf kooperatifine üye olmak, bir esnaf kefil ve ipotek olarak göstermek gerekmektedir. Kullanılacak kredinin büyüklüğü ve riskine göre istenilen ipotek ve kefil sayısı artırılabilir. Esnaf kefalet sistemi sıfır faizli destek kredisinin detayları şöyledir.

esnaf-kredisi-750x400

En az 2 kefil gerekiyor

Bu kredi esnafların işlerini rahatlatması ve daha iyi koşullarda hizmet verebilmeleri için tasarlanmıştır. genellikle sıfır faizli veya faiz oranları oldukça düşüktür. Esnaf kefalet sisteminde istenilen kefil sayısı minimum 2 dir. Kefiller müteselsil olarak sorumludur. Yani borçlu borcunu ödemediği taktirde sırasıyla önce ipotekten veya kefillerden alacaklı alacağını isteyebilir.

Kefil kefil olmaktan vazgeçtiğinde yerine yine yeni kefil bulunması gerekiyor. Yoksa kefil imzayı attıktan sonra geri dönüşü yoktur. Borçtan müteselsilen sorumludur.

Esnaf kefalet kredisi için gerekenler ipotek verilecek tapu,2 kefil ve kredinin kullanılacağı ilde kayıtlı kooperatif üyesi esnaf gerekmektedir.

esnaf kredisi için gerekli evraklar

Nüfus cüzdanı aslı

Esnaf sicilinizi gösteren Kayıt belgesi

Vergi levhası fotokopisi

2 kişi kefil, Yakın akrabalar olabilir. (sektör ve kredi durumuna göre kefil sayısı değişebilir.)

İpotek ( ipotek için gereken evraklar bankadan istenecek ( tapu evrakı

Daha Detaylı Bilgi için : https://www.iyifikir.gen.tr/esnaf-kefalet-kredisi-detaylari/

YORUM YAZ