bitmeyen kartuş,

inkjet Yazıcılar ve Bitmeyen Kartuş

inkjet mürekkep püskürtmeli yazıcı anlamına gelmektedir. Yeni nesil inkjet model yazıcıları bir kaç grupta inceleyebiliriz. Kartuşlu yazıcılar ve baskı kafalı yazıcılar kartuşlu yazıcılar kartuşlar bir baskı kafası olarak iş görmektedir. Genel olarak kartuşlu yazıcılar 2 kartuştan oluşmaktadır. örneğin Canon e414 e514 mg3550 vs. Bu tür yazıcılara sonradan bitmeyen kartuş sistemi takılabilmektedir. Bu modellerin bir hariç tutulan modelleri ise G1400 G2400 G3400 G4400 model yazıcıdır. Bu yazıcı modelleri fabrikasyon olarak kartuşlara tank sistemi bağlamıştır.  Baskı kafalı yazıcılarda ise damper veya mürekkep hazneleri kafaya bağlanarak kullanmaktadır. Yeni model Epson L382 L386 L3050 L3060 vb bütün modeller baskı kafası ile çalışmaktadır ve inkjet baskı teknolojisini kullanmaktadır.

inkjet Sistemli Yazıcıların Markası

inkjet baskı teknolojisi kullanan yazıcıların başında Epson yer almaktadır daha sonrasında adım atan marka ise Canondur. En son piyasaya giren modeller ise Hp ve Brother markadır. Brother ve HP marka yazıcılar pek tercih edilmedi. Aslına bakarsanız Epson un diğer yazıcılardan daha fazla satılmasının sebebi teknik servis her bölgede teknik servisinin bulunması kolaydır. Diğer markaların teknik servisleri daha ilkel ve kesinlikle çözüm üretmemesi sebebi ile Epson sürekli tercih edilmektedir.

İnkjet mürekkep nasıldır ?

inkjet marka mürekkep şu an türkiye değil dünyanın en iyi mürekkep markasdır . Her yazıcıya ve kartuşa özel mürekkep üretimi yapmaktadır. Üretmekte olduğu mürekkep kesinlikle uçma solma yapmamakta ve suya karşı dayanıklıdır.

her yazıcıya her mürekkep olmadığı için her yazıcıya farklı mürekkep üretimi yapan inkjet çeşitli marka ve modellere sahip en geniş ürün çeşidine sahiptir. Mürekkeplerin dayanıklılığı ile sizin baskı kafa ömrünü uzatmaktadır. Özellikle bitmeyen kartuşlu yazıcılar ve dolan kartuşlu yazıcılarda en iyi sonucu vermektedir. Ucuz mürekkep satın alıp yazıcınızı çöpe atmayın.

inkjet size yeter.

YORUM YAZ