Meme Estetiği

Kadınlar göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi olduklarında meme estetiği yaptırmaktadır. Bitkisel yollarla göğüs büyütme işlemi mümkün değildir. En çok tavsiye edilen çözüm silikondan üretilmiş meme protezi ameliyatıdır. Meme estetiği dünyada en çok uygulanan plastik cerrahi operasyonların başında gelmektedir.

Başarılı sonuçların elde edildiği plastik cerrahi operasyonları ile kadınların istediği göğüs ölçülerine kavuşması mümkündür. Meme estetiği yalnıza meme büyütme amaçlı yapılmamaktadır. Sarkmış göğüsler için de meme estetiği yapılarak göğüsler dikleştirilebilmektedir. Ayrıca çok büyük göğüsler boyun ve sırt ağrısı, pişik, mantar gibi rahatsızlıklara yol açtığı için meme küçültme işlemi şeklinde meme estetiği de yapılmaktadır. Meme estetiği ameliyatının güvenilir ve alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Meme estetiği için silikon seçimi önemli ve ciddi bir iştir. Meme protezleri şekil olarak yuvarlak ve damla olmak üzere iki çeşittir. Protezin dış yüzeyi pürüzlü ya da düz olabilmektedir. Protezlerin içerisinde tuzlu ya da çeşitli akışkanlığa sahip silikon jel bulunmaktadır. Doktorunuzun önerisi ve sizin isteğiniz doğrultusunda vücudunuza en uygun silikon protezi seçerek meme estetiğinizi yaptırabilirsiniz.

YORUM YAZ