Meme İmplantı Çeşitleri

Amerika’da silikon ve saline(tuzlu su) olarak sadece 2 çeşit dolgu malzemesine onay verilmektedir. Her iki dolgu da elastik bir kabuğa sahiptir. Saline dolgu tam bir akışkan sıvı iken silikon jel oldukça yoğun kıvamdan daha akışkan ve yoğun olmak üzere çeşit göstermektedir.

Yapışkan jel implantlar temel olarak katıdır (sakız gibi) ve şu an klinik araştırma aşamasında olup belki yakında kullanılacaktır. Saline dolgu da silikon dolgu da aynı zamandan beri piyasada olmasına karşın silikon dolgu daha estetik durduğu fikriyle daha popüler bir kullanıma sahiptir.

İmplantların şekilleri yuvarlak (basık küre) yada damla şeklinde (doğal göğüs şekline uyan) olmak üzere değişir. Anatomik olarak şekillendirilmiş meme implantlarının yalnızca bir yönü vardır ve döndürürseniz doğru görünmez. Tüm damla şekilli implantların dokulu bir yüzeyi vardır.  Bu, iyileşme esnasında üst kısmı örten bir doku görevi görür. Yuvarlak implantların onları çevreleyen yüzey içinde rahatça yön değiştirebilmelerine olanak veren pürüzsüz kaygan bir yüzeyi vardır.

YORUM YAZ